Træningsplan
Træningsplan

Træningsplan frem mod Aarhus City halvmaraton 2022



Turene der er nævnt er forslag til hvor man løber hen på dagen. De enkelte grupper bestemmer selv om de følger forslaget.

 


Du er selv ansvarlig for at medbringe planen til træning, såfremt du ønsker at træne ud fra nedenstående.


--------------------

Tirs. 22. Marts

Sønderskovvej - Mosevangen - Ellebækvej - Lille Elstedvej - Ørnekvarteret - osv.

----------------------

Gruppe A Min Tempo 15:00 - 04:50 - Ae1 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 15:00 - 04:20 - Ae2 05:00 - 05:15 - Jog 15:00 - 04:10 - Ae3 15:00 - 04:50 - Ae1 01:05:00 I alt km: 18,6

 

Gruppe B Min Tempo 15:00 - 05:20 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max i alt x 4 15:00 - 04:55 - Ae2 05:00 - 05:40 - Jog 15:00 - 04:40 - Ae3 15:00 - 05:20 - Ae1 01:05:00 Ialt km: 16,7

 

Gruppe C Min Tempo 15:00 - 05:45 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max i alt x 4 15:00 - 05:15 - Ae2 05:00 - 06:05 - Jog 15:00 - 05:00 - Ae3 15:00 - 05:45 - Ae1 01:05:00 I alt km: 15,6

 

 Gruppe D Min Tempo 15:00 - 06:10 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max i alt x 4 15:00 - 05:40 - Ae2 05:00 - 06:35 - Jog 15:00 - 05:25 - Ae3 15:00 - 06:10 - Ae1 01:05:00 Ialt km: 14,4

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 06:40 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max i alt x 4 15:00 - 06:15 - Ae2 05:00 - 07:00 - Jog 15:00 - 05:55 - Ae3 15:00 - 06:40 - Ae1 01:05:00 I alt km: 13,3

 

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:00 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max i alt x 4 15:00 - 06:45 - Ae2 05:00 - 07:30 - Jog 15:00 - 06:30 - Ae3 15:00 - 07:00 - Ae1 01:05:00 I alt km: 12,4

 

Lør. 26. Marts

Larsmindevej - Randersvej - Pannerup / Elev

---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

 ---------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 20:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:20 - Ae2 20:00 - 04:50 - Ae1 01:30:00 I alt km: 21,9

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 20:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:55 - Ae2 20:00 - 05:20 - Ae1 01:30:00 I alt km: 19,6

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 20:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:15 - Ae2 20:00 - 05:45 - Ae1 01:30:00 I alt km: 18,3

   

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 20:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:40 - Ae2 20:00 - 06:10 - Ae1 01:30:00 I alt km: 17,0

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 20:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 06:15 - Ae2 20:00 - 06:40 - Ae1 01:30:00 I alt km: 15,6

 

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 20:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:45 - Ae2 20:00 - 07:00 - Ae1 01:30:00 I alt km: 14,6

----------------------------------------------

Evt Ekstra træningspas:

Ae1:20min, Ae3:25(10) min., Ae1:20min. (=Halvmarathontræn.)

 

Tirs. 29. Marts

Lystrupvej - Bilbyen - Viengevej

----------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 10:00 - 04:20 - Ae2 05:00 - 05:15 - Jog 05:00 - 04:10 - Ae3 20:00 - 04:50 - Ae1 01:00:00 I alt km: 12,7

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 10:00 - 04:55 - Ae2 05:00 - 05:40 - Jog 05:00 - 04:40 - Ae3 20:00 - 05:20 - Ae1 01:00:00 I alt km: 11,5

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 10:00 - 05:15 - Ae2 05:00 - 06:05 - Jog 05:00 - 05:00 - Ae3 20:00 - 05:45 - Ae1 01:00:00 I alt km: 10,7

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 10:00 - 05:40 - Ae2 05:00 - 06:35 - Jog 05:00 - 05:25 - Ae3 20:00 - 06:10 - Ae1 01:00:00 I alt km: 9,9

 

Gruppe E Min Tempo 10:00 - 07:00 - Jog find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 15:00 - 06:15 - Ae2 05:00 - 07:00 - Jog 15:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 06:40 - Ae1 00:55:00 I alt km: 8,4

 

Gruppe F Min Tempo 10:00 - 07:30 - Jog find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 15:00 - 06:45 - Ae2 05:00 - 07:30 - Jog 15:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 07:00 - Ae1 00:55:00 I alt km: 7,9


Lør. 2. April

 

Nettobakken – Elev – Skårupgaardskoven - Todbjerg  ---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

---------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 20:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:50 - Ae1 01:15:00 I alt km: 16,6

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 20:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 05:20 - Ae1 01:15:00 I alt km: 14,8

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 20:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:45 - Ae1 01:15:00 I alt km: 13,8

   

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 20:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 06:10 - Ae1 01:15:00 I alt km: 12,8

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 20:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 06:40 - Ae1 01:15:00 I alt km: 11,7

 

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 20:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 07:00 - Ae1 01:15:00 I alt km: 11,0

---------------------

Evt Ekstra træningspas:

Ae1:20min, Ae2:30(10) min. Ae1:20min. (=Halvmarathontræn.)

 

Tirs. 5. april

Jordemoderstien - Hjortshøj - rundt i Hjortshøj - Jordemoderstien

----------------------

Gruppe A Min Tempo 15:00 - 04:50 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 05:15 - Jog 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 05:15 - Jog 10:00 - 04:10 - Ae3 10:00 - 04:50 - Ae1 01:05:00 I alt km: 14,3

 

Gruppe B Min Tempo 15:00 - 05:20 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:40 - Jog 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:40 - Jog 10:00 - 04:40 - Ae3 10:00 - 05:20 - Ae1 01:05:00 I alt km: 12,9

 

Gruppe C Min Tempo 15:00 - 05:45 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 06:05 - Jog 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 06:05 - Jog 10:00 - 05:00 - Ae3 10:00 - 05:45 - Ae1 01:05:00 I alt km: 12,0

 

 

Gruppe D Min Tempo 15:00 - 06:10 - Ae1 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:35 - Jog 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:35 - Jog 10:00 - 05:25 - Ae3 10:00 - 06:10 - Ae1 01:05:00 I alt km: 11,1

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 07:00 - Jog 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 06:15 - Ae2 05:00 - 07:00 - Jog 05:00 - 05:45 - At 15:00 - 06:40 - Ae1 00:50:00 I alt km: 7,6

 

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:30 - Jog 3 lygtepæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 06:45 - Ae2 05:00 - 07:30 - Jog 05:00 - 06:10 - At 15:00 - 07:00 - Ae1 00:50:00 I alt km: 7,1

 

Lør. 9. April

Egå Marina – Skæring - Hjortshøj  

---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

---------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 25:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:50 - Ae1 01:25:00 I alt km: 18,8

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 25:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 05:20 - Ae1 01:25:00 I alt km: 16,8

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 25:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:45 - Ae1

01:25:00 I alt km: 15,6

  

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 25:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 06:10 - Ae1 01:25:00 I alt km: 14,5

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 07:00 - Jog 20:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 06:15 - Ae2 01:20:00 I alt km: 11,9

 

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:30 - Jog 20:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:45 - Ae2 01:20:00 I alt km: 11,2 --------------------------------------------

 Evt. Ekstra træningspas:

Ae1:20min, Ae2:25(10) min. Ae1:20min. (=Halvmarathontræn.)

 

  

Tirs. 12. April

Omkring engsøen (husk pandelampe)

 ----------------------

Gruppe A Min Tempo 15:00 - 04:50 - Ae1 05:00 - 05:15 - Jog find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 05:15 - Jog 10:00 - 04:10 - Ae3 15:00 - 04:50 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 12,9

 

Gruppe B Min Tempo 15:00 - 05:20 - Ae1 05:00 - 05:40 - Jog find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:40 - Jog 10:00 - 04:40 - Ae3 15:00 - 05:20 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,7

 

Gruppe C Min Tempo 15:00 - 05:45 - Ae1 05:00 - 06:05 - Jog find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 06:05 - Jog 10:00 - 05:00 - Ae3 15:00 - 05:45 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,9

 

Gruppe D Min Tempo 15:00 - 06:10 - Ae1 05:00 - 06:35 - Jog find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:35 - Jog 10:00 - 05:25 - Ae3 15:00 - 06:10 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,1

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 05:55 - Ae3 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 10:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 06:40 - Ae1 00:55:00 Ialt km: 8,4

 

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 06:30 - Ae3 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2)x2 10:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 07:00 - Ae1 00:55:00 Ialt km: 7,8

  

Lør. 16. April

Hjortshøj – Kankbølle – Skødstrup – Vorre – Hesselballe - Todbjerg

 ---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

 ---------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 25:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:20 - Ae2 20:00 - 04:50 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 19,8

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 25:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:55 - Ae2 20:00 - 05:20 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 17,7

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 25:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:15 - Ae2 20:00 - 05:45 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 16,5

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 25:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:40 - Ae2 20:00 - 06:10 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 15,3

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 07:00 - Jog 20:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 06:15 - Ae2 01:20:00 Ialt km: 11,9

 

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:30 - Jog 20:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:45 - Ae2 01:20:00 Ialt km: 11,2

-------------------------------------------------

Evt Ekstra træningspas:

Ae1:20min, Ae2:25(10)min, Ae1:20min. (=halvmaratontræn.)

 

 

Tirs. 19. April

  

Rundt i Lystrup

----------------------

Gruppe A Min Tempo 15:00 - 04:50 - Ae1 20:00 - 04:20 - Ae2 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 05:00 - 05:15 - Jog 10:00 - 04:10 - Ae3 10:00 - 04:50 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 13,1

 

Gruppe B Min Tempo 15:00 - 05:20 - Ae1 20:00 - 04:55 - Ae2 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 05:00 - 05:40 - Jog 10:00 - 04:40 - Ae3 10:00 - 05:20 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,8

 

Gruppe C Min Tempo 15:00 - 05:45 - Ae1 20:00 - 05:15 - Ae2 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 05:00 - 06:05 - Jog 10:00 - 05:00 - Ae3 10:00 - 05:45 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,0

 

Gruppe D Min Tempo 15:00 - 06:10 - Ae1 20:00 - 05:40 - Ae2 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 05:00 - 06:35 - Jog 10:00 - 05:25 - Ae3 10:00 - 06:10 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,2

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 06:15 - Ae2 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 05:00 - 07:00 - Jog 05:00 - 05:45 - At 20:00 - 07:00 - Jog 00:55:00 Ialt km: 8,2

 

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 06:45 - Ae2 find 10 lygtepæle: (sprint til 2, jog til 2, sprint til 2, jog til 2, sprint til 2) x 2 05:00 - 07:30 - Jog 05:00 - 06:10 - At 20:00 - 07:30 - Jog 00:55:00 Ialt km: 7,6

 

 

Lør. 23. April

 

Golfbanen - IKEA - Lisbjergbakken - Lisbjergskoven

---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

---------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 30:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:20 - Ae2 20:00 - 04:50 - Ae1 01:40:00 I alt km: 22,1

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 30:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:55 - Ae2 20:00 - 05:20 - Ae1 01:40:00 I alt km: 19,8

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 30:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:15 - Ae2 20:00 - 05:45 - Ae1 01:40:00 I alt km: 18,4

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 30:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:40 - Ae2 20:00 - 06:10 - Ae1 01:40:00 I alt km: 17,1

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 07:00 - Jog 20:00 - 06:40 - Ae1 15:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 07:00 - Jog 15:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 06:15 - Ae2

01:25:00 I alt km: 12,7

 

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:30 - Jog 20:00 - 07:00 - Ae1 15:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 07:30 - Jog 15:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:45 - Ae2

01:25:00 I alt km: 12,0

----------------------------

Evt Ekstra træningspas:

Ae1:20min, Ae2:25(10)min, Ae1:25(10)min. (=halvmarathontræn.)

 

Tirs. 26. April

 

Fjernvarmeruten - Gl Egå - Egå Kirke ----------------------

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 05:15 - Jog 10:00 - 04:10 - Ae3 15:00 - 04:50 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 13,0

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:40 - Jog 10:00 - 04:40 - Ae3 15:00 - 05:20 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,7

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 06:05 - Jog 10:00 - 05:00 - Ae3 15:00 - 05:45 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,9    

 

 Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:35 - Jog 10:00 - 05:25 - Ae3 15:00 - 06:10 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,1

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 07:00 - Jog 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 05:55 - Ae3 15:00 - 07:00 - Jog

01:00:00 Ialt km: 9,1

 

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:30 - Jog 3 lygtpæle med øgning fra 1 til max ialtx4 - jog tilbage 10:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 06:30 - Ae3 15:00 - 07:30 - Jog

01:00:00 Ialt km: 8,4

  

Lør. 30. maj 

 

Hjortshøj - Kankbølle - Åstrup - Skæring ---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

 ---------------------

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 30:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:30 - Ae3 20:00 - 07:00 - Ae1 01:40:00 I alt km: 14,7

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 30:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:55 - Ae3 20:00 - 06:40 - Ae1 01:40:00 I alt km: 15,8

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 30:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:25 - Ae3 20:00 - 06:10 - Ae1 01:40:00 I alt km: 17,2

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 30:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:00 - Ae3 20:00 - 05:45 - Ae1 01:40:00 I alt km: 18,5

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 30:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:40 - Ae3 20:00 - 05:20 - Ae1 01:40:00 I alt km: 19,9

 

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 30:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:10 - Ae3 20:00 - 04:50 - Ae1 01:40:00 I alt km: 22,2

---------------------

Ekstra træningspas:

jog:20min, Ae2:10min, jog:15min.halvmarathontræn. 

  


Tirs. 3. maj 

 

Lille Elstedvej - ned af Nettobakken - Lægårdsvej - Majsmarken.

 

Lør. 7. maj

 

Engsøen - Terp - Kirkestien - Lisbjerg skoven ---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

---------------------

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 20:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:30 - Ae3 20:00 - 07:00 - Ae1 01:30:00 I alt km: 13,2

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 20:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:55 - Ae3 20:00 - 06:40 - Ae1 01:30:00 I alt km: 14,2

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 20:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:25 - Ae3 20:00 - 06:10 - Ae1 01:30:00 I alt km: 15,4

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 20:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:00 - Ae3 20:00 - 05:45 - Ae1 01:30:00 I alt km: 16,6

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 20:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:40 - Ae3 20:00 - 05:20 - Ae1 01:30:00 I alt km: 17,9

 

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 20:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:10 - Ae3 20:00 - 04:50 - Ae1 01:30:00 I alt km: 19,9

 

Tirs. 10. maj 

 

Egå mølle - Egå kirke - Egå - Fjernvarmeruten ----------------------

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:30 - Jog 10:00 - 06:30 - Ae3 15:00 - 06:30 - Ae3 01:00:00 Ialt km: 8,9

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 07:00 - Jog 10:00 - 05:55 - Ae3 15:00 - 05:55 - Ae3 01:00:00 Ialt km: 9,6

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:35 - Jog 10:00 - 05:25 - Ae3 15:00 - 05:25 - Ae3 01:00:00 Ialt km: 10,5

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 06:05 - Jog 10:00 - 05:00 - Ae3 15:00 - 05:00 - Ae3 01:00:00 Ialt km: 11,3

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:40 - Jog 10:00 - 04:40 - Ae3 15:00 - 04:40 - Ae3 01:00:00 Ialt km: 12,1

 

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 05:15 - Jog 10:00 - 04:10 - Ae3 15:00 - 04:10 - Ae3 01:00:00 Ialt km: 13,5  

 

 

 

Lør. 14. maj 

 

Egå Marina

---------------------

 Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 25:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:30 - Ae3 20:00 - 07:00 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 13,2

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 25:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:55 - Ae3 20:00 - 06:40 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 14,1

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 25:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:25 - Ae3 20:00 - 06:10 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 15,4

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 25:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:00 - Ae3 20:00 - 05:45 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 16,6

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 25:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:40 - Ae3 20:00 - 05:20 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 17,8

 

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 25:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:10 - Ae3 20:00 - 04:50 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 19,9

 

 

 

Tirs. 17. maj 

 

Elev incl rundt i NYE eller mulighed for at løbe lystrup ruten

 ----------------------

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:10 - At 20:00 - 07:00 - Ae1 00:50:00 Ialt km: 7,3

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:45 - At 20:00 - 06:40 - Ae1 00:50:00 Ialt km: 7,7

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:15 - At 20:00 - 06:10 - Ae1 00:50:00 Ialt km: 8,4

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 04:50 - At 20:00 - 05:45 - Ae1 00:50:00 Ialt km: 9,0

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:25 - At 20:00 - 05:20 - Ae1 00:50:00 Ialt km: 9,8    

 

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:00 - At 20:00 - 04:50 - Ae1 00:50:00 Ialt km: 10,8

     

Lør. 21. maj 

 

Egå marina

---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

---------------------

Gruppe F Min Tempo 30:00 - 07:00 - Ae1 30:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:30 - Ae3 30:00 - 07:00 - Ae1 02:00:00 Ialt km: 17,6

 

Gruppe E Min Tempo 30:00 - 06:40 - Ae1 30:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:55 - Ae3 30:00 - 06:40 - Ae1 02:00:00 Ialt km: 18,8

 

Gruppe D Min Tempo 30:00 - 06:10 - Ae1 30:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:25 - Ae3 30:00 - 06:10 - Ae1 02:00:00 Ialt km: 20,5

 

Gruppe C Min Tempo 30:00 - 05:45 - Ae1 30:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:00 - Ae3 30:00 - 05:45 - Ae1 02:00:00 Ialt km: 22,0

 

Gruppe B Min Tempo 30:00 - 05:20 - Ae1 30:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:40 - Ae3 30:00 - 05:20 - Ae1 02:00:00 Ialt km: 23,6

 

Gruppe A Min Tempo 30:00 - 04:50 - Ae1 30:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:10 - Ae3 30:00 - 04:50 - Ae1

02:00:00 Ialt km: 26,4 ---------------------------------------------

Ekstra træningspas:

jog:25min, Ae3:25min, jog:20min.halvmarathontræn.

    

 

Tirs. 24. maj 

 

Rundt i Skårupgaard skoven - Elev

----------------------

Gruppe F Min Tempo 10:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 05:00 - 06:30 - Ae3 10:00 - 07:00 - Ae1 01:05:00 I alt km: 9,6

 

Gruppe E Min Tempo 10:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 05:00 - 05:55 - Ae3 10:00 - 06:40 - Ae1 01:05:00 I alt km: 10,2

 

Gruppe D Min Tempo 10:00 - 06:10 - Ae1 05:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 05:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 05:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 05:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 05:00 - 05:25 - Ae3 10:00 - 06:10 - Ae1 01:05:00 I alt km: 11,1

 

Gruppe C Min Tempo 10:00 - 05:45 - Ae1 05:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 05:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 05:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 05:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 05:00 - 05:00 - Ae3 10:00 - 05:45 - Ae1 01:05:00 I alt km: 12,0

 

Gruppe B Min Tempo 10:00 - 05:20 - Ae1 05:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 05:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 05:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 05:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 05:00 - 04:40 - Ae3 10:00 - 05:20 - Ae1 01:05:00 I alt km: 12,9

 

Gruppe A Min Tempo 10:00 - 04:50 - Ae1 4 * (05:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1) 05:00 - 04:10 - Ae3 10:00 - 04:50 - Ae1 01:05:00 I alt km: 14,3 

 

 

Lør. 28. maj 

 

Golfbanen - IKEA - rundt om Skejby sygehus - Lisbjergskoven

---------------------

Skal du løbe ekstra træning søndag eller mandag, er der forslag til hvad der kan løbes, nederst efter lørdagsplanen.

---------------------

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 25:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:30 - Ae3 20:00 - 07:00 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 13,2

 

Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 25:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:55 - Ae3 20:00 - 06:40 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 14,1

 

Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 25:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:25 - Ae3 20:00 - 06:10 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 15,4

 

Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 25:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 05:00 - Ae3 20:00 - 05:45 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 16,6

 

Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 25:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:40 - Ae3 20:00 - 05:20 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 17,8  

 

Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 25:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:10 - Ae3 20:00 - 04:50 - Ae1 01:30:00 Ialt km: 19,9

------------------------------

Ekstra træningspas:

jog :25min, Ae3: halvmarathontræning


Tirs. 31. maj 

 

Hyldehaven - Elmehaven - Hybenhaven - Sastrupvej - Elsted - Ørnekvarteret

----------------------

Gruppe F Min Tempo 25:00 - 07:00 - Ae1 10:00 - 06:10 - At 25:00 - 07:00 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 8,8

 

Gruppe E Min Tempo 25:00 - 06:40 - Ae1 10:00 - 05:45 - At 25:00 - 06:40 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 9,2

 

Gruppe D Min Tempo 25:00 - 06:10 - Ae1 10:00 - 05:15 - At 25:00 - 06:10 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,0

 

Gruppe C Min Tempo 25:00 - 05:45 - Ae1 10:00 - 04:50 - At 25:00 - 05:45 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,8

 

Gruppe B Min Tempo 25:00 - 05:20 - Ae1 10:00 - 04:25 - At 25:00 - 05:20 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,6

 

Gruppe A Min Tempo 25:00 - 04:50 - Ae1 10:00 - 04:00 - At 25:00 - 04:50 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 12,8 

 

Lør. 4. juni 

 

Tur A: Rundt ved Vosnæsgaard. Man kan også cykle til Vosnæsgaard.

Tur B: Rundt om Engsøen.

---------------------

Gruppe F Min Tempo 20:00 - 07:00 - Ae1 20:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 06:30 - Ae3 10:00 - 07:00 - Ae1 hvis man skal løbe halvmarathon næste weekend - løbes de sidst 40 min ikke. 20:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 06:30 - Ae3 10:00 - 07:00 - Ae1 01:40:00 Ialt km: 14,7


Gruppe E Min Tempo 20:00 - 06:40 - Ae1 20:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 05:55 - Ae3 10:00 - 06:40 - Ae1 hvis man skal løbe halvmarathon næste weekend - løbes de sidst 40 min ikke. 20:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 05:55 - Ae3 10:00 - 06:40 - Ae1 01:40:00 Ialt km: 15,8


Gruppe D Min Tempo 20:00 - 06:10 - Ae1 20:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 10:00 - 06:10 - Ae1 hvis man skal løbe halvmarathon næste weekend - løbes de sidst 40 min ikke. 20:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 05:25 - Ae3 10:00 - 06:10 - Ae1 01:40:00 Ialt km: 17,2


Gruppe C Min Tempo 20:00 - 05:45 - Ae1 20:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 10:00 - 05:45 - Ae1 hvis man skal løbe halvmarathon næste weekend - løbes de sidst 40 min ikke. 20:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:00 - Ae3 10:00 - 05:45 - Ae1 01:40:00 Ialt km: 18,6


Gruppe B Min Tempo 20:00 - 05:20 - Ae1 20:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 10:00 - 05:20 - Ae1 hvis man skal løbe halvmarathon næste weekend - løbes de sidst 40 min ikke. 20:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 04:40 - Ae3 10:00 - 05:20 - Ae1 01:40:00 Ialt km: 19,9


Gruppe A Min Tempo 20:00 - 04:50 - Ae1 20:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 10:00 - 04:50 - Ae1 hvis man skal løbe halvmarathon næste weekend - løbes de sidst 40 min ikke. 20:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:10 - Ae3 10:00 - 04:50 - Ae1 01:40:00 Ialt km: 22,3 

 

 

 

Tirs. 7. juni 

 

Todbjergtårnet t/r

 ----------------------

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:00 - Ae1 35:00 - 06:45 - Ae2 10:00 - 07:00 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 8,8

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 06:40 - Ae1 35:00 - 06:15 - Ae2 10:00 - 06:40 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 9,4

 

Gruppe D Min Tempo 15:00 - 06:10 - Ae1 35:00 - 05:40 - Ae2 10:00 - 06:10 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 10,2

 

Gruppe C Min Tempo 15:00 - 05:45 - Ae1 35:00 - 05:15 - Ae2 10:00 - 05:45 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,0

 

Gruppe B Min Tempo 15:00 - 05:20 - Ae1 35:00 - 04:55 - Ae2 10:00 - 05:20 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 11,8

 

Gruppe A Min Tempo 15:00 - 04:50 - Ae1 35:00 - 04:20 - Ae2 10:00 - 04:50 - Ae1 01:00:00 Ialt km: 13,2

 

Lør. 11. juni 

 

Egå engsø - Mollerup skov

 ---------------------

hvis man skal løbe halvmarathon i morgen, skal man jogge max 5 km.

 ---------------------

Gruppe F Min Tempo 15:00 - 07:00 - Ae1 15:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 06:30 - Ae3 05:00 - 07:00 - Ae1 15:00 - 06:45 - Ae2 15:00 - 07:00 - Ae1 01:20:00 Ialt km: 11,8

 

Gruppe E Min Tempo 15:00 - 06:40 - Ae1 15:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 05:55 - Ae3 05:00 - 06:40 - Ae1 15:00 - 06:15 - Ae2 15:00 - 06:40 - Ae1 01:20:00 Ialt km: 12,6  

 

Gruppe D Min Tempo 15:00 - 06:10 - Ae1 15:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 05:25 - Ae3 05:00 - 06:10 - Ae1 15:00 - 05:40 - Ae2 15:00 - 06:10 - Ae1 01:20:00 Ialt km: 13,7

 

Gruppe C Min Tempo 15:00 - 05:45 - Ae1 15:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:00 - Ae3 05:00 - 05:45 - Ae1 15:00 - 05:15 - Ae2 15:00 - 05:45 - Ae1 01:20:00 Ialt km: 14,8

 

Gruppe B Min Tempo 15:00 - 05:20 - Ae1 15:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 04:40 - Ae3 05:00 - 05:20 - Ae1 15:00 - 04:55 - Ae2 15:00 - 05:20 - Ae1 01:20:00 Ialt km: 15,9

 

Gruppe A Min Tempo 15:00 - 04:50 - Ae1 15:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:10 - Ae3 05:00 - 04:50 - Ae1 15:00 - 04:20 - Ae2 15:00 - 04:50 - Ae1 01:20:00 Ialt km: 17,8