Pokalskabet
Tekst

Her kan du se nogle af de pokaler der er vundet af løberne fra L&M

2020


Dato Løb Placering Løber
29. aug
Anholt Nr 1. 21,2 km   01:34:00
Lars Ole Øksnebjerg
29. aug
Anholt Nr 1. 21.1 km 01:38:39
Annie Jensen
29. aug
Anholt Nr 1. 10 km 00:41:07
Jan Madsen
29. aug
Anholt Nr 2. (50-59) 10 km 00:50:21
Jesper Porsfelt
29. aug
Anholt Nr 2. 10 km 00:53:16
Laila Thomsen
20. juni
Danmark Løber
Nr 3. (45-49) Virtuel 21,1 km løb 01:25:45
Henrik Sørensen
20. juni
Danmark Løber
Nr 1. Virtuel  2,5km   walk  00:18:25 Per Dreyer
10. juni
Jellingeløbet
Nr 1. Virtuel 60 min  walk  7,8 km
Per Dreyer
19. apr
Danmark Løber
Nr 1. Virtuel 5 KM WALK (65-69) - 00:39:20
Per Dreyer
19. apr Danmark Løber Nr. 2. Virtuel 21,1 KM LØB (45-49) - 01:41:12
Annie Jensen
19. apr Danmark Løber Nr 3. Virtuel 10 KM LØB (75-79) 00:58:48
Helge Pedersen
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 1. 14 km - 01:02:29
Annie Jensen
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 1. 14 km - 00:54:01
Brian Foged
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 2. - 7 km - 00:37:26
Anja M. Jensen
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 3. - 7 km - 00:38:46
Brit Borup Nielsen
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 2. 14 km - 01:00:24
Martin Porup
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 2. 14 km - 01:05:59
Nina Svensson
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 3. 14 km - 01:12:56
 Karin Ringgaard   
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 2. - 21 km - 01:27:51
John  Levring
29. feb
Hjortshøjløbet
Nr 3. - 21 km - 01:30:39
Lars Ole Øksnebjerg
29. feb Hjortshøjløbet Nr 2. - 21 km - 01:57:53 Pia Andersen
25. jan Hammer Trail nr 1 10km (55-59) - 1:30:53 Lis Blond Povlsen
2019


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Annie Jensen
  Klubmester 5 km   Jan Madsen
  Årets fighter   Annie Jensen
  Pers Performance rangliste   Birte Marcussen
  Pers Performance rangliste   Poul Jørgensen
27. okt Elev Nye Skovløb Nr 1. 9,0 km 00:37:27 Jan Madsen
27. okt Elev Nye Skovløb Nr 1. 4,5 km 00:20:00 Annie Jensen
27. okt Elev Nye Skovløb Nr 1. 4,5 km 00:18:21 Henrik Sørensen
27. okt Elev Nye Skovløb Nr 1. 3,0 km 00:16:19 Per Dreyer
21. sept Molsløbet Nr 1. 6 km (+50) 00:33:43 Vibeke Olsen
21. sept Molsløbet Nr 1. 11,4 km (+50)  00:48:43 Jan Madsen
21. sept Molsløbet Nr 3. 6 km 00:33:49 Henriette Gyldensten
21. sept Molsløbet Nr 3. 6 km 00:26:20 Henrik Sørensen
21. sept Molsløbet Nr 3. 11,4 km 00:55:56 Annie Jensen
21. sept Molsløbet Nr 2. 11,4 km +50  00:41:43 Max Grønlund
8. sept Rosenholmløbet Nr 3. 5 km 00:21:36 Henrik Sørensen
5. sept Frijsenborgløbet Nr 1. 5 km (50-59) 00:19:38 Jan Madsen
5. sept Frijsenborgløbet Nr 1. 5 km (40-49) 00:22:22 Annie Jensen
5. sept Frijsenborgløbet Nr 1. 5 km (50-59) 00:24:56 Karin RIngaard
5. sept Frijsenborgløbet Nr 1. 5 km (70-79) 00:28:02 Helge Pedersen
5. sept Frijsenborgløbet Nr 1. 10 km (50-59) 00:42:17 Max Grønlund
5. sept Frijsenborgløbet Nr 3. 10 km (50-59) 00:47:02 Jan Pinderup
5. sept Frijsenborgløbet Nr 2. 10 km (60-69) 00:56:29 Per Dreyer
31. aug Anholt Maraton Nr 1. 10 km 00:46:08 Annie Jensen
31. aug Anholt Maraton Nr 3. 10 km 00:55:12 Henrik Jensen
28. Juni Saltum - trail Nr 2. 21.1 02:07:19 Lis Povlsen
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 2. 8 km 00:29:45 Brian Foged
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 3. 4 km 00:15:11 Jan Madsen
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 2. 4 km 00:18:34 Karin Ringaard
6. juni Djursland Bank Løbet Nr 3. 4 km 00:19:49 Laila Beck
29. maj Pandekageløbet Nr 1. 5 km 00:21:26 Annie Jensen
29. maj Pandekageløbet Nr 2. 5 km 00:25:46 Laila Thomsen
29. maj Pandekageløbet Nr 2. 5 km 00:18:33 John Levring
7. april PinenOgPlagenLøbet Nr 1. 21,1km 01:35:30 Annie Jensen
7. april PinenOgPlagenLøbet Nr 3. 14 km trail 01:20:33 Jan Pinderup
7. april PinenOgPlagenLøbet Nr 3. 4,1 gang 00:53:23 Jannie Pinderup
17. marts Vinterløbene Nr 1. 5 km (+50) 00:20:11 Max Grønlund
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 7 km 00:28:46 Max Grønlund
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 7 km 00:37:36 Laila Thomsen
2. marts Hjortshøjløbet Nr 2. 14 km 00:53:10 Brian Foged
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 14 km 00:53:33 Arne Frederiksen
2. marts Hjortshøjløbet Nr 3. 21 km  01:59:43 Lis Povlsen












2018


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Anita Duesund
  Klubmester 5 km   Brian Foged
  Årets fighter   Laila Beck
  Lystrup IF Danske Banks Leder og instruktør pris Ulrik Torp Pedersen
16. dec Fussingsø Trail Nr  1 +55 18km 01:46:00 Michael Povlsen
23. sept Kaløbet Nr 1. 10km 00:46:45 Annie Brock Jensen
 15. sept Mols løbet Nr 1. 11,4 km 00:57:32 Annie Brock Jensen
 15. sept Mols løbet Nr 1 +50. 11,4 km 00:57:37 Jan Madsen
 15. sept Mols løbet Nr 1 +50. 11,4 km 00:58:47  Karin Ringgaard
1. sept Anholt Maraton Nr 1. 10 km 00:45:22 Annie Brock Jensen
17. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km Annie Brock Jensen
10. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 00:33:39 Karin Ringgaard
10. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 00:58:03 Jan Madsen
10. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 01:05.22 Annie Brock Jensen








2017


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Jan Madsen
  Klubmester 5 km   Karin Ringgard
  Årets fighter   Lis Povlsen
2. sept. Anholt maraton Nr 1. 10 km, 00:46:51 Annie Brock Jensen
21. juni Farsø stafetten Nr 1. 19 omgange a 800 m Ulrik Torp Pedersen
16. juni Løgtenløbet Nr 1. 3 km 00:13:52 Annie Brock Jensen
6. maj Silkeborgløbet Nr 1. (71+) 11,6 km  01:05:19 Helge Pedersen
6. maj Silkeborgløbet Nr 1. (61-70) 5,4 km 00:38:27 Astrid Mourier-Petersen
30.april Havneløbet Nr 1. 5 km 00:20:45 Maria Frederiksen 
11. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 00:26:05 Ulrik Torp Pedersen
8. jan Hylke nytårsløb Nr 1. 8,4 km 00:35.59 Maria Frederiksen








2016


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Karin Ringgaard
  Klubmester 5 km   Ulrik Torp Pedersen
  Årets fighter   Karin Ringgard
30. okt Elev løbet Nr 1. 5,0 km 00:24:16 Annie Brock Jensen
16. okt Djævlebakkeløbet Nr 1. 4,5 km 00:20:36 Annie Brock Jensen
20. aug Ugelbølle løbet Nr 1. 10 km Tine Windfeld
17. juni Løgtenløbet Nr 1. 3 km 00:14:02 Annie Brock Jensen
17. juni Løgtenløbet Nr 1. 5 km 00:21:03 Michael Povlsen
2. juni Pandekageløbet Nr 1. 5 km 00:25:30 Vibeke Olesen
12. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 21 km 01:54:57 Tine Windfeld
12. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 00:27.40 Maria Frederiksen
12. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 2,1 km 00:13:19 Iben Birk








2015


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Karin Ringgaard
  Klubmester 5 km   Helge Pedersen
  Årets fighter   Michael Povlsen
27. dec. Gepart vinter cup Nr 1. 3,9 km 22:14 Lis Povlsen
5. sept. Anholt maraton Nr 1. 10 km 48:46 Inge Alice de Miranda
3. sept. Frijsenborgløbet Nr 1. (70+) 5 km 24:32 Helge Pedersen
3. sept. Frijsenborgløbet Nr 1. (60-69) 5 km 30:34 Astrid Mourier-Petersen
31. august Marselisløbet Nr 1. (45-49) 24 km 02:14:47 Tine Windfeld
19. juni Løgtenløbet Nr 1. 5 km 23:10 Annie Brock Jensen
19. juni Løgtenløbet Største hold  
14. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 26:30 Ulrik Torp Pedersen
14. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 01:06:50 Annie Brock Jensen








2014


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Ulrik Torp Pedersen
  Klubmester 5 km   Annie Brock Jensen
  Årets fighter   Per Dreyer
29. nov Nisseløbet Nr 1. 3,5 km 15:39 Annie Brock Jensen
20. juni Løgtenløbet Nr 2. 3,0 km 12:13 Tino Pinderup
20. juni Løgtenløbet Nr 2. 5,0 km 19:58 Jan Pinderup
20. juni Løgtenløbet Største hold  
22. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km 15:44 Allan Klostergaard
22. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4,3 km 19:42 Annie Brock Jensen
13. april En forårsdag i Thy Nr 2. 4 km 21:52 Klaus Thomsen
8. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 7 km 26:12 Ulrik Torp Pedersen
8. marts Hjortshøjløbet Nr 1. 14 km 53:39 Arne Frederiksen
8. marts Hjortshøjløbet Nr 2. 7 km 26:55 Claus








2013


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Helge Pedersen
  Klubmester 5 km   Karin Ringgaard
  Klubmester 10 km   Martin Porup
  Årets fighter   John Levring
21. september Molsløbet Nr 1. (50+) 6 km 34:13 Gunnel Tarp
21. juni Løgtenløbet Nr 1. 3 km 10:20 Arne Frederiksen
21. juni Løgtenløbet Største hold  
30. maj Egegårdsløbet Nr 1. 4 km 18:23 Annie Brock Jensen
29. maj Lystrupløbet Nr 1. 5 km 22:44 Annie Brock Jensen
9. marts Hjortshøjløbet Nr 1. Halvmaraton 1:46:47 Annie Brock Jensen








2012


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Per Bomholt
  Klubmester 5 km   Astrid Mourier-Petersen
  Årets fighter   Michael Povlsen
14. oktober Ebelløbet Nr 1. på 5 km 19:50 Allan Klostergaard
9. september Eventløbet i Horsens Nr 1. på 5 km 21:02 Lene Bassø
August Ugelbølle løbet Nr 1. på 10 km 43:00 Michael Povlsen
August Ugelbølle løbet Nr 1. på 10 km 53:58 Lis Povlsen








2011


Dato Løb Placering Løber
  Klubmester 5 km   Per Bomholt
  Klubmester 10 km   Per Dreyer
  Årets fighter   Alice Lindhof
August Ugelbølle løbet Nr 1. på 10 km 43:08 Michael Povlsen
August Ugelbølle løbet Nr 1. på 10 km 53:20 Lis Povlsen
Juni Løgten løbet Nr 1. på 3 km 13:21 Cathrine Dreyer
Juni Løgten løbet Nr 1. på 3 km 11:30 (d) Alexander Klostergaard
Juni Løgten løbet Nr 2. på 3 km 12:05 (d) Oliver Klostergaard








2010


Dato Løb Placering Løber
  Årets fighter   Ulrik Torp Pedersen
Juni Løgten løbet Nr 1. på 3 km 14:34 Lis Povlsen